Baseinų ir pirčių kompleksas

Kaskada

“Eglės” sanatorijos gydyklose Birštone Jūsų laukia vienas didžiausių regione baseinų ir pirčių kompleksas. Jame galėsite mėgautis trimis skirtingais gėlo ir mineralinio vandens baseinais su įrengtomis povandeninėmis masažinėmis srovėmis, sūkurinėmis ir vertikaliomis voniomis.

Pirčių zonoje galėsite išbandyti 8 skirtingas pirtis  – įvairių temperatūrų garines pirtis, infraraudonųjų spindulių pirtį, įvairių temperatūrų ir drėgnumo saunas, himalajų druskos pirtį, hamamą bei ledo kambarį. Mažųjų svečių laukia vaikų baseinas.

BASEINŲ IR PIRČIŲ KOMPLEKSO KAINOS*

Trukmė 120 min. Kaina A, € Kaina B, €
I – IV 18 – 22 val.
Gydomosios pirtys ir baseinai 8 12
Vaikams nuo 3 m. iki 6 m. 2 4
Vaikams nuo 7 m. iki 16 m. 4 6
Šeimos bilietas** 19 29
V 16 – 22 val. VI 14 – 22 val. VII 14 – 21 val.
ir šventinis laikotarpis***
Gydomosios pirtys ir baseinai 10 22
Vaikams nuo 3 m. iki 6 m. 3 7
Vaikams nuo 7 m. iki 16 m. 5 11
Šeimos bilietas** 24 52

 

 

*Kaina A – sanatorijoje gyvenantiems svečiams.
*Kaina B – klientams, perkantiems atskiras procedūras ir tyrimus.

**Šeimos bilietas skirtas 2 suaugusiems asmenims + 2 vaikams iki 16 metų.

***Darbo laikas prieššventinėmis ir šventinėmis dienomis pateikiamas naujienų skiltyje.

2018 metų prieššventinės ir šventinės dienos: 02 15, 02 16, 03 11, 04 01, 04 02, 04 30, 05 01, 05 06, 06 03, 06 24, 07 05, 07 06, 08 14, 08 15, 10 31, 11 01, 12 24 – 2019 01 01.

RAMYBĖS VALANDA

„Eglės“ sanatorijos Birštone baseinų ir pirčių komplekse – „Ramybės valanda“.

“Ramybės valandą” baseinų ir pirčių zonoje gali lankytis tik asmenys, vyresni nei 16 metų.

“Ramybės valandos” yra I – VI nuo 21:00 iki 22:00 val.

 

RYTINIS BASEINAS

”Eglės” sanatorijoje gyvenantys svečiai su sanatorinio gydymo programomis ir nakvyne su pusryčiais kviečiami paplaukioti  baseine kiekvieną rytą nuo 07.00 val. iki 09.00 val. ryto nemokamai.

Rytinio baseino kaina kitiems svečiams:

Procedūros pavadinimas  Darbo laikas Kaina A, € Kaina B, €
Rytinis plaukiojimas baseine I – V 07:00 – 09:00 val.

VI – VII 07:00 – 10:00 val.

4 6
Vaikams nuo 3 m. iki 6 m. 1 2
Vaikams nuo 7 m. iki 16 m. 2 3

 

PIRČIŲ KOMPLEKSE GALĖSITE IŠMĖGINTI ŠIAS PIRTIS:

HAMAM PIRTIS

Hamam pirtis tai patalpa su gultu skirtu daryti masažą, kūno šveitimą, įtrynimą aliejais. Čia karaliauja maloni šiluma ir švelnus apšvietimas. Tai ne tik kūno prausimas, bet ir tikra šventė pojūčiams: šiluma, drėgmė, aromatai, masažas. Gultas Hamam pirtyje yra apšildomas, jo temperatūra būna apie 36 – 39 °C, oro temperatūra šioje pirtyje būna iki 40 °C. Hamam pirtys pasižymi ypatinga prabanga.

RUSIŠKA PIRTIS

Rusiškoje pirtyje žmogus ne guli ar sėdi, bet visą laiką kažką veikia: užpila ant akmenų vandens, kad atsirastų garo, vanojasi vanta, pailsi, išvėdina patalpą. Svarbus rusiškos pirties atributas yra vanta. Vantos būna įvairios: ąžuolinės, drebulinės, beržinės ir t.t. Geriausios vantos yra iš jauno berželio, augančio šalia vandens. Tokia pirtis gerina ištvermingumą, judesių koordinaciją, taip pat puikiai ramina, gerina nuotaiką, atstato dvasinę pusiausvyrą. Aukštoje temperatūroje žūsta įvairūs mikrobai. Buvimo laikas rusiškoje pirtyje labai priklauso nuo oro temperatūros, drėgmės, taip pat nuo individualios savijautos. Pirties temperatūra 65-75°C, o drėgnumas 30-40%. Gydomasis rusiškos pirties poveikis: gerina ištvermingumą, judesių koordinaciją, skatina šlakų pasišalinimą, valo odą, suaktyvina kraujo apytaką, skatina organizmo atsparumą, gerina ištvermingumą. Rekomenduojama buvimo rusiškoje pirtyje trukmė: 15-20 minučių (apšilti), 20-30 minučių (ilsėtis), po 2-3 kartus, 1 kartą per savaitę.

HIMALAJŲ DRUSKOS PIRTIS

Himalajų druska susidarė prieš 500 milijonų metų išdžiūvus senosioms jūroms ir glūdi žemėje 300-600 m gylyje, apsaugota nuo aplinkos poveikio. Tai visiškai natūrali, neapdorota ir chemiškai nevalyta druska. Joje yra apie 84 natūralūs mineralai. Tinka naudoti ne tik maistui, mineralinės druskos gėrimams, bet ir plauti akims, nosiai, pilti į vonią. Šioje druskoje, palyginus su kitomis akmens druskomis, yra gausu kalio ir santykinai mažiau natrio, todėl ji nekenkia žmogaus sveikatai. Priešingai, kartu su vandeniu, ji reguliuoja kraujo spaudimą, šalina toksinus, reguliuoja ląstelių Ph ir vandens kiekį organizme, stiprina kaulus ir kvėpavimo sistemą, gerina miegą, energizuoja ir jaunina. Taip pat žinoma, kad druska teigiamai veikia žmones, sergančius alergija, bronchine astma, nervų sistemos ligomis, stiprina imuninę sistemą. Ji naudojamas druskos kambariuose ir yra naudinga gydant aterosklerozę ir skleroze.  Himalajų druska turi taisyklingų kristalų struktūrą – tai lemia jos didelę energetinę vertę. Pirtyje temperatūra 60-70°C, o drėgnumas 25-38%.

SAUNA

Tai yra labai karšta ir sausa pirtis, po kurios labai malonu atsigaivinti šaltame vandenyje. Dažnas lankymasis saunoje yra puiki antistresinė programa, be to skatina organizmo išsivalymą nuo šlakų ir nuodų. Karščio ir šalčio sąveika skatina organizmo funkcijas, ypač kraujo apytaką ir kraujotaką. Be to yra mobilizuojamas organizmo atsparumas, stimuliuojamas širdies darbas ir teigiamai veikiamas kraujo spaudimas. Pirtyje būkite apie 10-15 minučių, tada eikite atsivėsinti, saunos temperatūra 90-95 o C, o drėgnumas 30-40%.

GARINĖ DRUSKO PIRTIS

 

Pirties patalpa šildoma garais, garo generatoriaus pagalba. Druskos tirpalas išpurškiamas patalpos lubose įrengtais specialiais purkštukais. Temperatūra pirtyje siekia 45-50ºC, o drėgnumas – 95-99 %. Aukštas oro drėgnumas, neaukšta temperatūra, iš viršaus krintantis druskų tirpalo rūkas sukuria labai gerą klimatą poilsiui. Pirties apšvietimas leis mėgautis šviesos terapija. Procedūros metu išsivalo kvėpavimo takai, suaktyvinama kraujotaka, atsipalaiduoja įsitempę raumenys, oda tampa švelni ir minkšta, skatinamas organizmo atsparumas. Rekomenduojama buvimo trukmė garinėje druskų pirtyje nuo 10 iki 20 minučių.

 

INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ PIRTIS

Infraraudonieji spinduliai – tai šiluma, kuri neturi nieko bendra su ultravioletiniu ar mikrobanginiu spinduliavimu. Spinduliavimo šiluma yra tik forma energijos, kuri tiesiogiai sušildo objektus ir neįkaitina oro. Ši šiluma dar vadinama infraraudonąja energija (IR). Daugiausia Saulės išspinduliuojamos energijos yra infraraudonųjų spindulių spektre. Pasak Dr. Tsu-Tsair Oliver Chi, tokius spindulius pasirenkamai sugeria kūno audiniai. Šis procesas yra susijęs su daugybe gydomųjų reakcijų. Infraraudonieji spinduliai minėtoje sveikatinimo sistemoje yra lyg saulės šiluma ar natūrali mūsų kūno šiluma. Infrasaunose naudojamos infraraudonosios elektromagnetinės bangos tiesiogiai šildo žmogaus organizmą. Vykstant konvekcijai žmogaus kūnas įšyla iki 4 centimetrų (palyginimui – įprastoje saunoje kūnas įšyla iki 3-5 mm, nes organizmas blokuoja aplinkos karštį). Būtent toks giluminis infraraudonosios šilumos skverbimasis perteikia organizmui šilumos energiją ir gerina jo būklę: įšildo audinius, raumenis, sąnarius ir spartina kraujo bei kitų kūno skysčių apykaitą. Infraraudonosios energijos sistemos mažiau nei 20 proc. sušildo orą, o virš 80 proc. tiesiogiai nukreipia šildyti mūsų kūną. Infrasauna, esant 45-50oC temperatūrai, sukelia 2-3 kartus didesnį prakaitavimą nei įprasta sauna 90-100oC temperatūroje. Todėl joje itin saugu vaikams ir žmonėms, kurių sutrikusi širdies ir kraujagyslių veikla. Be to, infrasaunose galima būti ilgiau, labiau atsipalaiduoti.

 

LEDO KAMBARYS

Ledo kambarys, yra patalpa kurioje galima atsivėsinti po pirties. Tai kambarys, kuriame temperatūra nuo 0  iki +5o C. Jame, ledo gaminimo įranga gamina ledą, kuris krenta į tam skirtą vietą. Šiuo ledu galima išsitrinti kūną, panaudotą ledą reikia dėti į kitą, atskirą talpą. Kambaryje yra kubilas su šaltu vandeniu, kuriuo galima apsipilti kuną.

SAUNA SU GARU

Galima pasakyti, kad tai dvi pirtys vienoje patalpoje. Tai labai universali sauna. Pirtyje gultai išdėstyti dviem lygiais, vieni aukščiau, kiti žemiau. Kuo aukščiau, tuo karščiau. Prišildoma kombinuota sauna krosnele su akmenimis. Oro temperatūra pirtyje 45 – 5o o C. Oro drėgnumas 95-99%. Tokia drėgmė yra pasiekiama garo generatoriui tiekiant garą į pirties patalpą. Svarbi kombinuotos saunos dalis yra patogūs gultai. Mažesnėje temperatūroje ir didesnėje drėgmėje žmogus lengviau kvėpuoja, tokioje saunoje norisi ramiai pailsėti po sunkios darbo dienos. Rekomenduotina pagulėti, bet būtina aukščiau pakelti galvą. Šioje saunoje gali šildytis net vaikai, žinoma vaikams rekomenduotina žemesnė temperatūra ir pastovi suaugusių priežiūra. Tokia sauna gerina ištvermingumą, judesių koordinaciją, taip pat puiki raminanti priemonė. Pagerina nuotaika, atstato dvasinę pusiausvyrą. Buvimo laikas šio saunoje labai priklauso nuo oro temperatūros ir drėgmės santykio, o taip pat nuo individualios savijautos. Optimaliausias buvimo laikas 15 – 20 min.

Kaip Elgtis Pirtyje

 

 1.  Einant į pirtį nusirenkite, nusiimkite laikrodžius, akinius, žiedus ir kitus papuošalus. Į pirtį dažniausiai yra einama tik su šlepetėmis ir rankšluosčiu, nors paprastai šlepetės yra paliekamos prie pirties durų.
 2. Prieš eidami į pirtį, žmonės nusiprausia po dušu. Taip pirtis yra išlaikoma švari.
 3. Paprastai, pirtyse gultai būna išdėstyti dviem aukštais. Kuo aukščiau nuo grindų, tuo būna aukštesnė temperatūra.
 4. Prieš atsisėsdami ar atsiguldami ant gultų reikia pasitiesti rankšluostį, kad prakaitas nesusigertų į medines gultų konstrukcijas ir nevarvėtų ant grindų.
 5. Į pirtį žmonės eina, kad galėtų atsipalaiduoti, pailsėti, atsigaivinti.
 6. Pirtyje paprastai praleidžiama apie 10-20 minučių, arba iki tol, kol pradedama smarkiai prakaituoti.
 7. Po šio etapo žmonės megsta atsivėsinti. Tai galima padaryti įvairiais būdais: maudytis baseine ar kokiam vandens telkinyje, nusiprausti po vėsiu dušu, išsitrinti kūną sniegu, apsipilti kubilu su šaltu vandeniu arba tiesiog atvėsti lauke. Į pirtį grįžtama, kada jaučiama, kad kūnas atvėso.
 8. Grįžus į pirtį, kartojama ta pati procedūra. Paprastai, tai yra kartojama 2-5 kartus, priklausomai nuo temperatūros. Kuo aukštesnė temperatūra, tuo mažiau laiko reikia praleisti pirtyje (esant 80-100 °C temperatūrai, patartina eiti ne daugiau kaip 3 kartus).
 9. Baigę naudotis pirtimi, žmonės nusiprausia prakaitą po vėsiu dušu ir nusišluosto švariu rankšluosčiu.
 10. Leiskite sau atvėsti ir palaukite kol nustosite prakaituoti, tada galite vėl apsirengti.
 11. Po pirties yra patartina atsipalaiduoti ir išgerti šalto, gaivaus gėrimo, kad būtų atstatomi skysčiai kuriuos išprakaituojate būdami pirtyje.

Svarbi informacija: spintelės užrakinimui rūbinėse reikia turėti 1 Eur monetos užstatą.